CN,2014Dołącz do Akademii Cartoon Network 2014 i wygraj trening z Luizem Gustavo Diasem, piłkarzem brazylijskiej kadry narodowej

 

Trzecia edycja konkursu piłkarskiego Cartoon Network dla młodych talentów startuje 16 maja

 

W oczekiwaniu na tegoroczne rozgrywki Pucharu Świata w piłce nożnej kanał dla dzieci Cartoon Network sprowadzi Brazylię do Polski dzięki trzeciej edycji popularnego konkursu Akademia Cartoon Network – Futbol, w którym utalentowani, młodzi sportowcy mogą wygrać trening z piłkarzem brazylijskiej reprezentacji narodowej Luizem Gustavo Diasem. Konkurs rozpocznie się w piątek 16 maja.

 

Tak jak w poprzednich latach, konkurs przeznaczony jest dla dzieci w wieku od 6 do 15 lat, a zadanie konkursowe polega na nagraniu minutowego wideo prezentującego najlepsze triki piłkarskie uczestników i przesłanie go między 16 maja a 13 czerwca przez stronę konkursową www.cartoonnetwork.pl/akademia-cn. Następnie do 29 czerwca wszyscy widzowie Cartoon Network i użytkownicy strony internetowej stacji będą mogli zagłosować na swoje ulubione wideo. Nazwisko głównego zwycięzcy wybranego przez jury Cartoon Network zostanie ogłoszone 4 lipca. W nagrodę pojedzie on na specjalny trening z Luizem Gustavo. Do zwycięzcy z Polski dołączą inni zwycięzcy konkursu Akademia Cartoon Network z Europy. Trening ze światowej klasy piłkarzem zostanie nagrany i wyemitowany na antenie Cartoon Network. Czego młodzi piłkarze mogą spodziewać się po treningu z gwiazdą? „Chciałbym dać dzieciom okazję do nauczenia się czegoś ode mnie. Chętnie też zobaczę, jakie triki przygotują” mówi Luiz Gustavo, który jest zachwycony możliwością zagrania z drużyną młodzików.

 

Poza możliwością przesłania swoich sztuczek piłkarskich, w tym roku, dzieci będą mogły dołączyć do Akademii Cartoon Network online m.in. rozwiązując quiz wiedzy o piłce nożnej, grając w gry o tematyce piłkarskiej, oglądając zabawne klipy wideo z dopingiem dla piłkarzy i biorąc udział w konkursie na najlepszego komentatora sportowego w trakcie głosowania na ich ulubione zgłoszenia do Akademii CN (od 14 do 29 czerwca). Użytkownik, który najciekawiej skomentuje wideo, na które głosował zostanie nagrodzony tabletem.

 

Cartoon Network i Football Academy zapraszają dzieci na sześć imprez „Akademia Cartoon Network”, które odbędą się w trzy kolejne weekendy w Gdańsku (24 maja), Bydgoszczy (25 maja), Czeladzi (31 maja), Opolu (1 czerwca), Krakowie (7 czerwca) i Warszawie (8 czerwca) w trakcie, których ekipa filmowa Cartoon Network pomoże dzieciom nagrać własne wideoklipy. Na chętnych będzie czekać dużo sportowej zabawy w dwóch strefach – treningu i nagrań. W pierwszej uczestnicy będą mogli poćwiczyć swoje sztuczki piłkarskie pod okiem wykwalifikowanych trenerów z Football Academy, a w drugiej pokazać, co potrafią przed kamerą CN. Pełne informacje o imprezach będzie można znaleźć już od 16 maja na stronie:

www.cartoonnetwork.pl/akademia-cn

 

Konkursowi towarzyszyć będzie też specjalny program emitowany na antenie CN. Fani piłkarskiego anime „Inazuma Eleven” będą mogli oglądać je ponownie już od 6 czerwca od poniedziałku do piątku o 15:15. Poza tym stacja przygotowała blok pt. „Sportowa godzina”, w którym od 6 do 12 czerwca, codziennie o 15:45 nadawane będą odcinki ulubionych seriali widzów Cartoon Network z motywami sportowymi i filmiki instruktażowe pokazujące jak wykonać najciekawsze triki futbolowe.

 

W kwietniu kanał Cartoon Network zajął pierwsze miejsce wśród kanałów dziecięcych oglądanych przez widzów w wieku 4-15. Stacja wygenerowała 0,98 TVR, osiągając tym samym 7,2% udziału w grupie widzów w wieku 4 15, która posiada dostęp do telewizji kablowej i/lub satelitarnej.

 

Luiz Gustavo Dias

 

Luiz Gustavo Dias (urodzony 23 lipca 1987) jest brazylijskim piłkarzem. Od sierpnia 2013 gra w niemieckim klubie VfL Wolfsburg na pozycji pomocnika. W 2011 roku Gustavo został wybrany do brazylijskiej reprezentacji narodowej przez selekcjonera Mano Menezesa, by zagrać w towarzyskim meczu z Niemcami. Gustavo zadebiutował 10 sierpnia w 86 minucie. W 2013 roku zagrał w turnieju o Puchar Konfederacji FIFA, który Brazylia wygrała, pokonując Hiszpanię 3 do 0. Gustavo grał we wszystkich meczach rozgrywek.

 

Akademia Cartoon Network – Futbol

 

Akademia Cartoon Network – Futbol to konkurs dla uzdolnionych, młodych piłkarzy z Europy. W poprzednich edycjach konkursu zwycięzcy mogli wygrać trening z Robinem van Persie oraz Łukaszem Podolskim. W tym roku dzieci mają szansę spotkać się z piłkarzem brazylijskiej reprezentacji Luizem Gustavo. Zwycięzcę konkursu wybiera jury spośród 20 finalistów, których wideoklipy otrzymały najwięcej głosów w plebiscycie internautów. W 2012 roku polskim zwycięzcą konkursu został 13-letni Mateusz Mielczarek z Częstochowy, a w 2013 roku 13-letni Patryk Nowicki z Brzozówki.

1 czerwiec w Centrum Sportu w Opolu (dokładnie tutaj), od godz. 11.00 do 16.00, przyjdź i pokaż co potrafisz, a następnie wygraj trening z Luizem Gustavo!!!! Czeka Cię świetna zabawa!!!! Nie pożałujesz!!!