20150314_135307W Zeszłą sobotę zawodnicy Trenera Krystiana wzieli udział w mocno obsadzonym Turnieju w Oleśnie. W zawodach brało udział 8 drużyn (2 grupy) z rocznika 2006-2007. Na miejscu odbyło się losowanie, kto z kim w jakiej grupie. System rozgrywek – w grupie każdy z każdym,  następnie 2 pierwsze drużyny z każdej grupy grały półfinały na krzyż (A1-B2; B1-A2) i następnie finał i mecz o 3 miejsce.

Kolejne drużyny A3-B3 mecz o 5 miejsce, A4-B4 mecz o 7 miejsce.

Nasza kadra na turniej:

Jakub Czech (br), Kamil Jendro, Patryk Bowżyk, Marcel Świerc, Jakub Dudka, Tymoteusz Gawroński, Mateusz Lukosz, Aleksander Blaszczyk, Fabian Buchta, Kevin Szymaszek

 

Klasyfikacja końcowa w grupach:

Gr A- Piast Strzelce Opolskie, ESBANK RAP Radomsko, Akademia Piłkarska Olesno, Odra Opole

Gr B- M-GOKiS Praszka, Juventus Soccer Schools Kraków, Akademia Sportowa Lubliniec, Soccer College

Niestety w grupie przegraliśmy wszystkie mecze (z Juventusem 2-0, Lubliniec 3-0, Praszka 4-0) ale jak się później okazało trafiliśmy do „grupy śmierci” bo te drużyny zajęły czołowe miejsca w turnieju (takie małe pocieszenie dla Nas….)

Swoje półfinały wygrały kolejno: Juventus i Praszka ( czyli nasza grupa… ), a w finale zwyciężyła, po bardzo zaciętym i wyrównanym meczu  Praszka 1-0

Mecz o 3 miejsce – wygrana Piasta

Mecz o 5 miejsce – wygrana Lubliniec

Mecz o 7 miejsce – Soccer College vs Odra Opole 4-0 😉 (3xDudka J., Lukosz M.)

Klasyfikacja końcowa:

  1. M-GOKiS Praszka
  2. Juventus Soccer Schools Kraków
  3. Piast Strzelce Opolskie
  4. ESBANK RAP Radomsko
  5. Akademia Sportowa Lubliniec
  6. Akademia Piłkarska Olesno
  7. Soccer College
  8. Odra Opole

Podsumowując, turniej „stał” na bardzo wysokim poziomie, w sumie drużyny reprezentowały aż 4 województwa (Opolskie, Śląskie, Łódzkie, Małopolskie), wszystkie mecze były bardzo emocjonujące, oglądaliśmy mnóstwo wspaniałych akcji i pięknych goli.

Nasi zawodnicy, mimo iż zajęli 4 miejsce w swojej grupie, to w każdym meczu nawiązali naprawdę wyrównaną walkę i nie ułatwiali zadania przeciwnikom, a w ostatnim meczu pewnie pokonaliśmy rówieśników z Opola 4-0. Na wyróżnienie zasługuje tutaj Jakub Dudka, który swoimi bramkami i zaangażowaniem znacznie przyczynił się do tego zwycięstwa- zostało to również zauważone przez organizatorów i Kuba otrzymał wyróżnienie indywidualne – dla najlepszego zawodnika naszej drużyny!

Choć trzeba przyznać, że bramka strzelona przez „Matiego”(Mateusz Lukosz) była naprawdę efektowna…. zresztą mogą to Państwo sami ocenić w najbliższym wydaniu wiadomości sportowych 'Teleexpresu” 🙂 na pewno będą też powtórki w „Dzień Dobry TVN” i programie „Dlaczego Ja” 😉  Brawo chłopaki, tak trzymać! Wszyscy spisaliście się bardzo dobrze 😉

Pamiętajmy, że ciągle się rozwijamy, a możliwość rozegrania turnieju, z takimi drużynami jest dla Nas świetną okazją do nauki, oraz  mobilizacją do dalszej, ciężkiej pracy na treningach! Także głowy do góry i walczymy dalej.