1. Bądź zawsze w ruchu, start do piłki – nie czekaj na piłkę w miejscu i nie chowaj się za przeciwnikiem!

2. Wybieraj odpowiednią nogę do przyjęcia lub uderzenia piłki! Ćwicz zarówno lepszą jak i słabszą nogę! Dzięki temu będziesz pewniejszy podczas gry. Zawodnik obunożny to skarb!

3. Sygnałem do podania jest Twoje wybiegnięcie na pozycję – a nie tylko głos, pokazuj się do gry i uczestnicz w niej odważnie!

4. Jeżeli kolega jest lepiej ustawiony podaj mu piłkę, chyba, że masz idealną pozycję do uderzenia na bramkę!

5. Piłka nożna to gra zespołowa nie bądź nigdy egoistą, nie liczą się tylko zdobyte bramki, a wypracowanie sytuacji dla kolegi z drużyny i asysta jest równie ważna, jak nie ważniejsza!

6. Nie wybijaj niepotrzebnie piłki – piłka to twój przyjaciel! Gdy piłka jest Twoja to gra jest Twoja!

7. Pamiętaj o zasadzie przyjmij – popatrz – podaj! Tylko dokładnie! Skoncentruj się na grze!

8. Jeśli czegoś nie potrafisz, nie wstydź się tego! Wszystkiego możesz się nauczyć, wszystko możesz opanować, trzeba tylko chcieć i ćwiczyć!

9. Nie zniechęcaj się gdy coś nie wychodzi, nie przestawaj grać gdy popełniasz błędy, nie rezygnuj, bo to będzie Twój największy błąd! Ucz się i doskonal swoje umiejętności, efekty przyjdą na pewno!!! To tylko kwestia czasu! Ćwicz, a szybko staniesz się lepszy i lepszy!

10. Pamiętaj, że możesz wszystko!!! Możesz osiągnąć w życiu wiele!!! Walcz o swoje marzenia!!! Nigdy się nie poddawaj!!!