Sobota pełna wrażeń! Na ul. Oleskiej, a dokładnie na stadionie Odry Opole od godz. 10.00 rozpoczęły się zmagania chłopców z rocznika 2002. Pięć ekip,  w śród nich gospodarze, którzy wystawili z powodu nieobecnośći MKSu Kluczbork, dwa równorzędne składy. Poza tym Stal Osowiec, Football Academy Niemodlin oraz SC Łubniany.

Mnóstwo grania w systemie każdy z każdym w meczach po  30 minut przy zmiennej pogodzie (przenikliwe zimno, wietrznie, a po chwili palące słońce i tak w koło…). Kibiców, głównie rodziców, również nie brakowało, którzy licznie kibicowali swoim małym gwiazdom. Gra na głównej płycie boiska jest dla wielu przeżyciem, to na pewno. Do tego trzeba podkreślić wielką gościnność organizatorów, którzy stanęli na wysokości zadania pod każdym względem.

Bardzo ciekawy poziom sportowy, dużo walki i dramaturgii. Spokojnie można stwierdzić, że zobaczyliśmy w tym dniu wielu ciekawych  i utalentowanych piłkarzy.

Jednak najwartościowszym akcentem sobotniego grania było wyróżnienie dla Darka Chyłki za Najlepszego Bramkarza Turnieju. Chłopak w bramce wyprawiał cuda, wielokrotnie ratując swoją drużynę od straty gola. Dosłownie murował bramkę, a kibice i trenerzy przecierali oczy ze zdumienia. W ten sposób zdaniem trenerów, Darek swoimi paradami, zasłużył na miano najlepszego w swoim fachu 🙂 Najlepsze jest to, że był to jego debiut w tego typu rozgrywkach. W dodatku trzeba zaznaczyć, iż rywalizował ze starszymi kolegami, gdyż sam jest z rocznika 2003 🙂

Zapraszamy do foto-relacji z Turnieju Odra Opole Cup 2014