III Edycja Turnieju Mikołajkowego „Przyjaciele Soccer College” za Nami! Szkoda, że zleciało to tak szybko. W sumie takie zawody moglibyśmy grać co tydzień. Fajna atmosfera, Mikołajkowy nastrój, mnóstwo uśmiechniętych twarzy, a do tego rywalizacja, dynamiczne akcje, strzały i piękne bramki! Wszystko w duchu FAIR – PLAY gdzie udział jest najważniejszy, miejsca i klasyfikacje nie mają znaczenia, a każdy uczestnik jest zwycięzcą. Zabawa oraz czysta radość z gry jest tu najważniejsza! Pod takimi hasłami staramy się rozgrywać coroczne zawody Mikołajkowe. Tym razem inaczej być nie mogło 🙂

W tym roku na placu boju stawiło się 6 kapel. Standardowo w komplecie przyjechała drużyna Stali Osowiec, Polonii Prószków, Odry Opole, Football Academy Opole oraz Orła Źlinice. Do tego doszli reprezentanci Soccer College Łubniany w roli gospodarza. Rozgrywki toczyły się w systemie każdy z każdym, tak aby biegania za piłką było sporo. Po krótkiej konsultacji z trenerami zespołów, na poczekaniu zmieniliśmy nieco reguły gry. Skróciliśmy czas meczu do 16 minut oraz liczbę zawodników przebywających na boisku do 4 + bramkarz. Dzięki temu zabiegowi uzyskaliśmy efekt fajnej sportowej walki, gdzie każdy mógł pokazać co potrafi. Zbyt duża liczba chłopców na boisku powodowałaby, że z fajnej gierki mogłaby zrobić się brzydka kopanina.

Oczywiście nie mogło zabraknąć Naszego stałego bywalca, wielkiego fana piłki nożnej! Święty Mikołaj jak co roku nie mógł odmówić przyjazdu na Nasz Turniej. Jak sam często podkreśla, grał w piłkę od zawsze i uwielbia ten sport. Nasz gość honorowy standardowo został szybko spacyfikowany przez tłum dzieci. Cukierki zostały szybko zjedzone, broda Mikołaja zerwana, a wór z prezentami zaginął… Mało tego, sanie wraz z reniferami zniknęły sprzed hali… a Święty Mikołaj wracał do domu autobusem. Mimo tego nieprawdopodobnego splotu wydarzeń cieszył się, że mógł Nas odwiedzić i obiecał, że za rok wpadnie ponownie… z ochroną 🙂

Podczas Turnieju rozegrano 15 meczy, w których swoje umiejętności pokazało ponad 70 zawodników. Strzelono blisko 50 bramek, co daje średnią ponad 3 goli na mecz!

Drużyna Soccer College Łubniany  złożona zarówno z młodszych jak i bardziej doświadczonych piłkarzy zaprezentowała bardzo dobry poziom. Czterokrotnie zwyciężała i tylko raz remisowała, nie ponosząc przy tym żadnej porażki. Chłopcy prowadzeni w zastępstwie nieobecności Trenera Radka, przez Trenera Krystiana mogą czuć dużą satysfakcję pokonując kolejno Stal Osowiec (2-1), Orzeł Źlinice (3-1), Odrę Opole (2-1) i Football Academy Opole (4-1) i remisując z Polonią Prószków (2-2). W sumie strzeliliśmy 13 bramek, tracąc przy tym tylko 6. Na listę strzelców wpisywali się Kuba Koziol (1), Norbert Poznański (2), Dawid Cziurlok (2), Kuba Preuhs (3) oraz Tomek Segieth (5) Szczere gratulacje dla całej drużyny! Brawo chłopaki!

Królem Strzelców z 6 trafieniami został Wojciech Danielak (Odra Opole)

Najlepszym Bramkarzem okazał się Sebastian Schwigon (Stal Osowiec)

Najlepszym Zawodnikiem Turnieju został Patryk Kuc (Polonia Prószków)

Wyniki poszczególnych spotkań

Galeria zdjęć z Turnieju

Serdeczne podziękowania dla zawodników, trenerów i opiekunów oraz tych wszystkich dobrych ludków, którzy pomagali przy organizacji Turnieju. Dziękujemy, że jesteście z Nami! Bez Was ten wspaniały dzień nie mógłby się odbyć! Do zobaczenia w przyszłym roku!