104_6670W zeszłą sobotę 01.02.2014r. Nasi młodzi sportowcy z rocznika 2005 i młodsi, pod wodzą Trenera Krystiana wzięli udział w Halowym Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza miasta Olesna. Kolejne, bardzo dobrze zorganizowane zawody dla młodych zawodników na którym mieliśmy przyjemność trochę pograć w piłke. Idealna okazja aby skonfrontować Nasze umiejętności z miejscowymi ekipami OKSu Olesno oraz Akademii Piłkarskiej Olesno, a także z Odrą Opole, Swornicą Czarnowąsy i Motorem Praszką.

104_6674

Postęp Naszej drużyny jest widoczny, co prawda zawsze trudno wchodzimy w Turniej i na starcie są nerwy ale z każdym następnym meczem jest już lepiej. Na dzień dobry mogliśmy już sprawić niespodziankę, przegrywając w samej końcówce z późniejszym zwycięzcą Turnieju, AP Olesno tylko 1-0. Pachniało remisem ale niestety końcówka nie była Nam pisana. Drugi mecz to pojedynek ze Swornicą, który zakończył się Naszą wygraną 1-0. Skromnie bo skromnie, gdyż chłopcy zostawili celowniki w domach, a złośliwa piłka nie chciała wpadać do bramki. Trzeci mecz to wojna z Odrą Opole. Cały mecz prowadziliśmy 1-0 ale końcówka znowu okazała się dla Nas niefartowna. Odra wcisnęła swoją bramkę i musieliśmy podzielić się z nią punktami. Czwarty i piąty Nasz występ to niestety dwie przegrane. Najpierw z Motorem 2-0, a następnie z OKSem Olesno również 2-0. Rywale pokazali fajną piłkę, skuteczną, a my zdecydowanie opadliśmy z sił.

104_6677Zawody trzeba zaliczyć do udanych, zebraliśmy kolejne doświadczenia, postawiliśmy się mocnym rywalom i przede wszystkim pobiegaliśmy trochę za piłką. Trener Krystian w wywiadzie, który udzielił w Dzień Dobry TVN, bardzo chwalił swoich podopiecznych za postawę. Jak twierdzi najważniejsza w tym wieku jest zabawa, która idzie w parze razem z nauką gry w piłkę nożną. Jednego ani drugiego nie zabrakło, a więc cel został osiągnięty. Następnym razem na pewno będzie jeszcze lepiej 🙂

Przypomnijmy, że Trener Krystian po nieudanych kwalifikacjach i braku awansu z reprezentacją Brazylii do Turnieju głównego Mistrzostw Europy 🙂 zawiesił buty na kołek jako piłkarz i rozpoczął pracę u podstaw, jako Trener dzieci i młodzieży 🙂 W Przeglądzie Sportowym ocenił, że właśnie tu jest jego miejsce i to zawsze chciał robić w życiu!

Trenerze życzymy samych sukcesów!

Komplet Naszych wyników:

  1. AP Olesno – Soccer College Łubniany   1-0
  2. Soccer College Łubniany – Swornica Czarnowąsy   1-0
  3. Soccer College Łubniany – Odra Opole   1-1
  4. Motor Praszka – Soccer College Łubniany   2-0
  5. OKS Olesno – Soccer College Łubniany   2-0