bez tytułuWszystko jest już jasne. Są zwycięzcy i pokonani. Mało kto się chyba spodziewał, że to właśnie Portugalia sięgnie po trofeum mistrza europy. Po raz pierwszy w historii w finale mistrzostw Europy po 90 minutach był wynik 0:0. Sytuacja zmieniła się dopiero w dogrywce. W 109. minucie gola na wagę zwycięstwa zdobył Eder i to Portugalia mogła się cieszyć z pierwszego mistrzostwa kontynentu.

3731a7b652521800eef7149d7fa7ccb8Drużyna, która wyszła z grupy z 3 miejsca, która w 1/8 dopiero w dogrywce meczu z silną Chorwacją oddała pierwszy, jedyny i zarazem zwycięski strzał na bramkę. Mało tego, która w 1/4 dopiero po rzutach karnych odprawiła reprezentację Polski, a w 1/2 wygrała z ładnie grającą Walią. Nikt nie dawał wiary, że w finale będzie mieć, cokolwiek, do powiedzenia z pewnie grającą ekipą gospodarzy. Mało?? Na początku spotkania finałowego, lider drużyny z półwyspu Iberyjskiego Cristiano Ronaldo nabawił się kontuzji i przedwcześnie zszedł z boiska… mimo to Francja tego dnia nie mogła przypieczętować tego o czym marzyli. Puchar mistrzów jedzie do Portugalii.

a8c3959bd88c9f1bfb8024e390f93c28Wszyscy faworyci turnieju odpadali jeden po drugim. Tym razem Francja, jako jeden z głównych pretendentów do mistrzostwa, z plejadą gwiazd światowego futbolu, całej rzeszy kibiców i przewagą 'własnego boiska’ musi przełknąć tę gorycz. Na pocieszenie zostaje v-ce mistrzostwo, srebrny medal i tytuł króla strzelców dla Antoine Griezmann’a (6 goli – drugi najlepszy wynik w historii).

Według sondażu na naszej stronie tylko 15% z Was zakładało, że drużyna Fernando Santosa sięgnie po tytuł. Pewnie typowaliście drużynę Niemiec (38%), Hiszpanii (33%) czy Belgii (28%).

Po raz kolejny przekonujemy się, że to nie zawsze ten lepszy, teoretycznie silniejszy wygrywa. Może dlatego futbol jest piękny. Magia niespodzianek nadaje kolorytu.

Na pewno zapamiętamy ten turniej na długo, zwłaszcza z dobrych występów orłów Nawałki.