Przed Nami niestety ostatni weekend mundialowych zmagań. Pozostał już tylko mecz o najwyższy zaszczyt i panowanie na następne cztery lata. Tu zobaczymy reprezentację Niemiec i Argentynę, na którą chyba mało kto stawiał. Nasi zachodni sąsiedzi idą przez Turniej jak walec, a determinację i pokaz siły udowodnili w meczu półfinałowym z gospodarzem imprezy Brazylią, pokonując rywali 7-1. Mamy tu pokaz do bólu konsekwentnego futbolu, która podoba się chyba wszystkim. Trener Joachim Loew zebrał grupę fantastycznych piłkarzy.

Z drugiej strony mamy Argentynę. Zespół na pewno z potencjałem, w którego szeregach jest wielu ciekawych piłkarzy z Lionelem Messim na czele. Trzeba jednak przyznać, ze nie jest to idealny Turniej dla tego zespołu. Ich gra nie porywa i wielu pewnie stwierdziłoby, ze ten finał im się nie należy, a podczas mundialu widzieliśmy wielu innych, którzy pokazali ciekawszy futbol. Piłka nożna jednak to nie tylko piękna gra. To również strzelone bramki, szczelna obrona, to pomysł na grę i umiejętne ustawienie zespołu w kontekście całego Turnieju. Przy tym niebagatelną sprawą jest również piłkarskie szczęście. Dopiero suma wszystkich tych elementów daje obraz i wynik. Niewielu stawiało na Argentynę ale po wyeliminowaniu w półfinale Holandii, to ona zagra w finale i ma duże szanse na zwycięstwo. Finały rządzą się własnymi prawami i tu może zdarzyć się wszystko!!!

A Twoim zdaniem kto wygra??? 🙂

Mamy również jeszcze mecz o 3 miejsce pomiędzy Holandią a Brazylią. Obie drużyny, według doniesień prasy, wyglądają jakby w ogóle nie chciały grać. Nie da się ukryć, że oboje mieli olbrzymie ambicje i liczyli zdecydowanie na więcej. W każdym razie, tu również szykuje się ciekawe widowisko, które warto obejrzeć 🙂 o ile piłkarze wyjdą na boisko 😀