W związku z Naszym tegorocznym udziałem w Szlachetnej Paczce chcielibyśmy w wielkim skrócie opisać sytuację rodziny, którą pragniemy wesprzeć. Potrzeby są duże ale każdy wkład, każda cegiełka bardzo się liczy. Wierzymy, że wspólnymi siłami uda się pomóc rodzinie, która jest w ciężkiej sytuacji. Wspólnie możemy wszystko! Jeśli można sprawić uśmiech na twarzach innych to działajmy. Jęsli możemy sprawić radość tworząc Szlachetną Paczkę i zwyczajnie wesprzeć, choć w najmniejszym stopniu, to pomóżmy! Warto pomagać! Uśmiech dzieci jest dla Nas najważniejszy!

Opis rodziny

Pani Barbara (34 l.) wychowuje samotnie piątkę dzieci: Danutę (15 l.), Annę (11 l.), Bronisława (7 l.)chorującego na astmę, Karola (6 l.) i Piotra (3 l.). Sytuacja rodziny stała się bardzo trudna od stycznia tego roku, kiedy Pani Barbara wyrzuciła z mieszkania ojca dwóch najmłodszych synów, który ją bił i znęcał się nad dziećmi (we wrześniu zakończył się proces o pobicie).
Sześcioosobowa rodzina mieszka w małym dwupokojowym mieszkaniu z kuchnią, gdzie ubikacja znajduje się na półpiętrze. Na jej dochody składa się skromna pensja Pani Barbary w wysokości 984 zł, która dopiero niedawno otrzymała pracę oraz zasiłki na dzieci w łącznej kwocie 2386 zł, co przy pięciorgu dzieciach nie jest wysoką kwotą. Przy tym zaznaczyć należy, iż nie otrzymuje ona alimentów oraz boryka się z wysokim zadłużeniem na czynsz. Po wszelkich odliczeniach na mieszkanie, leczenie itp. w przeliczeniu na jedną osobę pozostaje im 415 zł.
Rodzina najbardziej potrzebuje żywności i środków czystości, gdyż przy gromadce urwisów to najszybciej się kończy. Bardzo przydałyby się również ubrania dla dzieci.

Uwaga: dla zachowania anonimowości, imiona członków rodziny mogły zostać zmienione

Potrzeby rodziny

Żywność trwała:

Środki czystości:

 

Odzież
Lp Płeć Rodzaj (letnia / zimowa / przejściowa) Kategoria (bluzka, spodnie, kurtka itp.) Rozmiar Typ budowy Uwagi
1 M dżinsowe, dresowe spodnie 126 mogą być używane
2 M sweterki, koszulki, bluzki i inne ubranka różne ok. 100 mogą być używane
3 K spodnie, bluza 170 dla tej dziewczyny bardzo prosiłbym o coś nowego
4 K zimowa kurtka, bluza 166 XXL może być używane
Obuwie
Lp Płeć Rodzaj (letnie / zimowe / przejściowe) Kategoria (klapki, tenisówki, kozaki itp.) Rozmiar Uwagi
1 M zimowe traperki 31
2 M zimowe traperki 30
3 M zimowe traperki 26-27
4 K zimowe kozaczki 36
5 K adidasy 41
6 K adidasy 40

 

Pomoce szkolne:

Wyposażenie mieszkania:

Inne potrzeby:

Szczególne upominki:

Najważniejsze potrzeby:

Jeżeli jesteście zainteresowani pomocą, prosimy o pilny kontakt pod numerem 668778169 (Radek Gęsikowski) lub 502534670 (Paweł Bzdęga). Paczkę musimy dostarczyć 6-8 grudnia, a więc czasu nie jest zbyt wiele. Z góry dziękujemy za pomoc!!!