Drodzy Trenerzy, Rodzice, Sympatycy Soccer College!

Kierując do Państwa te słowa, chcielibyśmy podzielić się naszym pomysłem i zachęcić Państwa do wspólnego społecznego działania.

Od dłuższego czasu przyglądamy się inicjatywie „Szlachetna Paczka”, zapoczątkowanej w 2000 roku przez ks. Jacka Stryczka, prezesa i pomysłodawcę Stowarzyszenia WIOSNA. To ogólnopolski projekt pomocy rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej. Każdego roku, na dwa tygodnie przed Świętami Bożego Narodzenia, potrzebujący – osoby starsze, samotne, rodziny dotknięte poważnymi chorobami lub niepełnosprawnością, samotni rodzice i rodziny wielodzietne – otrzymują specjalne paczki. Składają się one nie tylko z rzeczy materialnych, odpowiadających bardzo konkretnym potrzebom danej rodziny. „Szlachetne Paczki” dają tym ludziom przede wszystkim nadzieję na lepsze jutro i często stają się także powodem dobrych i trwałych zmian w ich życiu.

„Szlachetna Paczka” to idea, w którą z pewnością warto się zaangażować. Co roku akcja zatacza coraz szersze kręgi, stale rośnie liczba darczyńców, a tym samym obdarowanych rodzin. Od kilku lat swoją „Szlachetną Paczkę” przygotowuje, wraz z żoną Anną, również prezydent Bronisław Komorowski, a także znani artyści i sportowcy, m.in. piłkarze Borrussi Dortmund – Jakub Błaszczykowski, Robert Lewandowski i Łukasz Piszczek, olimpijczycy – Adrian Zieliński i Natalia Partyka oraz wielu innych.

W tym roku odbędzie się już XIII edycja akcji „Szlachetna Paczka”, w którą zamierzamy się włączyć. Mamy nadzieję, że możemy liczyć również na Państwa zaangażowanie. Zależy nam na tym, by inicjatywę „Szlachetna Paczka” podjęło Soccer College jako całość, wraz ze wszystkimi Działaczami, Trenerami, Rodzicami i Sympatykami, którzy wraz z nami tworzą jedną, wielką piłkarską rodzinę! Pragniemy zachęcić Państwa do działania oraz namówić do tworzenia „Szlachetnych Paczek” w gronie Państwa rodziny, przyjaciół czy znajomych z pracy. Nasza wspólna pomoc może dać radość i nadzieję innym, a nam samym wiele satysfakcji.

Być może niektórzy z Państwa znają już „Szlachetną Paczkę”, może nawet znaleźliby się tacy, którzy własną „Szlachetną Paczkę” już wcześniej przygotowywali… Podzielcie się Państwo z nami swoją wiedzą i doświadczeniami. Wspólnie nauczmy się mądrze pomagać!

Jeśli mają Państwo dodatkowe pytania lub wątpliwości, serdecznie zapraszamy do kontaktu z Trenerami, którzy są  odpowiedzialni za wybór rodziny i szczegółowe informacje dotyczące potrzeb wybranej rodziny.

Ze sportowym pozdrowieniem,

Soccer College

WWW.SZLACHETNAPACZKA.PL