Co to jest Ice Bucket Challenge??

ALS Ice Bucket Challenge to internetowy viral, łańcuszek, w ramach którego osoby nominowane, czyli wskazywane przez innych internautów wylewają sobie na głowę wodę, a film z tego wydarzenia udostępniają w sieci. Głównym celem akcji jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na chorobę stwardnienia zanikowego bocznego (Amyotrophic lateral sclerosis – ALS).

Na punkcie zabawy oszalał cały świat, udział w niej biorą wszyscy: gwiazdy Hollywood, celebryci, politycy, sportowcy, aktorzy, muzycy oraz blogerzy 😉 Nie jest to jednak  tylko zabawa, bo idą za nią duże pieniądze. Od początku akcji ALS Association, czyli organizacja zajmująca się finansowaniem badań nad leczeniem stwardnienia zanikowego bocznego oraz pomaganiem osobom już na nią cierpiącym odnotowała przychody kilkunastokrotnie wyższe niż dotychczas.

Ci, którzy nie przyjmą wyzwania, muszą albo zapłacić co najmniej 100 złotych na fundację albo zaprosić nominującego na obiad. Zasady jednak zmieniają się i większość oblewających się wodą i tak wpłaca pieniądze. Jeżeli chcecie dołączyć do ich grona oto dane do przelewu polskiego oddziału ALS, czyli Stowarzyszenia Dignitas Dolentium, które zajmuje się pomocą chorym na stwardnienie boczne zanikowe.

Nr rachunku: 61 1240 4432 1111 0000 4721 0358
Dignitas Dolentium, ul. Gorczańska 26, 34-400 Nowy Targ

Jak pisze o sobie Stowarzyszenia Dignitas Dolentium na stronie internetowej:

Warto pomagać potrzebującym i dlatego my również przyłączamy się do akcji!